Brezplačna psihološka svetovalnica v času epidemije

datum: 04.11.2020

Trenutna epidemiološka situacija lahko prinaša občutke stiske, strahu in negotovosti.

Ta teden je bil vzpostavljen nacionalni Telefon za psihološko podporo prebivalcem ob epidemiji COVID-19

Če se želite o vaših občutkih z nekom pogovoriti, pokličite na brezplačno telefonsko številko 080 51 00, kjer vam strokovno pomoč nudijo izkušeni psihologi, psihoterapevti in drugi strokovnjaki s področja duševnega zdravja 24 ur na dan, vse dni v tednu.

Poleg nacionalne, vam je na voljo tudi svetovalna telefonska številka psihologinj našega Centra za krepitev zdravja 041 426 469, na katero lahko pokličete vsak delavnik (od ponedeljka do petka), od 16. do 18. ure.

Prav tako lahko psihologinje našega CKZ kontaktirate tudi preko elektronske pošte psihologckz@zd-go.si .

S omenjenimi kontakti želimo zagotoviti dostopno podporo ljudem, ki se v času epidemije in z njo povezanih kriznih ukrepov soočajo z različnimi stiskami.

Preberite si tudi Napotke psihologov za obvladovanje strahu in stresa zaradi koronavirusa, našega Centra za duševno zdravje odraslih.

Prijazno vabljeni, da nas kontaktirate, delite svojo stisko ter prejmete čustveno podporo in informacije.

To, da se obrnemo po pomoč in delimo svojo stisko, je znak naše moči.

Psihološka podpora(november2020)