Z gibanjem do boljšega zdravja - 8. september: svetovni dan fizioterapije

datum: 08.09.2020

Redna telesna dejavnost krepi zdravje, izboljša kvaliteto življenja in podaljšuje življenje. Če boste redno telesno dejavni, boste imeli več energije, obenem pa boste zmanjšali tveganja za nastanek različnih sodobnih zdravstvenih težav in bolezni.

Vsak začetek je težak, a začnite počasi in brez težjih obremenitev. Naj bo vaš cilj 30 minutna zmerna intenzivna telesna dejavnost (npr. hitra hoja), vsaj 5-krat na teden.

Biti redno telesno dejaven je lažje, če najdete aktivnosti, ki so vam všeč in jih boste z veseljem izvajali večino dni v tednu.

Nordijska hoja2 Vadba1

Če potrebujete dodatno spodbudo za spremembo vašega življenjskega sloga in strokoven nasvet so vam v našem Centru za krepitev zdravja na voljo tudi delavnice za zdravo gibanje.

Živite AKTIVEN ŽIVLJENSKI SLOG!

Fizioterapevti ZD Nova Gorica