• Zdravstveni dom Nova Gorica 05 338 32 00

• klic v sili 112

• nujna medicinska pomoč 05 330 11 17

Gripa

V času epidemije svetujemo, da se izogibate množičnih prireditev, prostorov, kjer se zadržuje veliko ljudi, uživate zdravo prehrano, ki vsebuje veliko vitamina C in skrbite za svojo fizično in psihično kondicijo.

Promocija cepljenja proti klopnemu meningoencefalitisu za občane Mestne občine Nova Gorica

datum: 12.06.2019

Mestna občina Nova Gorica bo skupaj z Zdravstvenim domom Osnovno varstvo Nova Gorica organizirala promocijsko akcijo cepljenja proti klopnemu meningoencefalitusu (cepljenje proti KME).

Mestna občina Nova Gorica bo v okviru promocijske akcije subvencionirala 50% prve in druge doze cepiva. Promocijska akcija je namenjena občanom s stalnim bivališčem v Mestni občini Nova Gorica.
Cena ene doze cepiva znaša za otroke in odrasle 20 EUR. Prejeti je potrebno najmanj dve dozi cepiva, za popolno zaščito proti KME je priporočeno, da se prejme tudi tretja doza.

Trajanje akcije:
V Zdravstvenem domu Osnovno varstvo Nova Gorica bodo pričeli s cepljenjem v sredo, 12.6.2019. Cepljenje za prvo dozo bo potekalo do konca junija, ter se po 14. dneh od prejetja prve doze, nadaljevalo s prejemom druge doze.

Na cepljenje se je potrebno predhodno naročiti na telefonsko številko ambulante 05 33 83 294.

Cepljenje bo potekalo v ponedeljek, sredo, četrtek in petek dopoldan od 13:00 do 14:00 ure, ter torek popoldan od 17:00 do 19:00 ure, v Ambulanti splošne in družinske medicine Milica Milovanović, dr. med., Gradnikove brigade 7, Nova Gorica,
3. nadstropje.

Upravičenci do cepiva:
Upravičenci do cepiva so občani Mestne občine Nova Gorica, s stalnim bivališčem v Mestni občini Nova Gorica, razen otrok rojenih v letu 2016 ter odraslih rojenih v letu 1970. Občani, rojeni leta 2016 in 1970, bodo predvidoma septembra 2019 upravičeni do kritja stroškov cepljenja s strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije.